VÄLJUMINE/TAGASITULEK Rakverest
HIND /inimese kohta
VÄLJUMISAEG Kell 7:00 Palume kohal olla vähemalt 15 minutit enne reisi väljumist
HIND SISALDAB
Bussireisi Proffessionaalset kohaliku giidi ja reisisaatjat
Toitlustust Sissepääsu muuseumidesse

Alustame väikese matkaga Kotka matkarajal. Kotka matkarada tutvustab madal- ja siirdesood ning liivaseid vallseljakuid. Vaatamisväärsusteks on Peipsi järve taganemisel tekkinud kõrged metsased liivaseljandikud ning Rüütli soo salapärased soosaared, mis on tekkinud jääaja lõpus kuhjunud setetest. Üleminek liivaseljandikelt sooks on järsk ning selline maastikumuutus pakub matkajale meeldivat vaheldust. Matkarajatised on püstpalkidest seintega ja valgust läbilaskva ühe kaldega katusega rajatised. Teeme väikese jalutuskäigu Kotka matkarajal (umbes 1,5 km) seejärel sõidame vaatame Iisaku vaatetorni, Iisaku mäel, mis on Uljaste oosi järel Ida-Viru maakonnas kõrguselt teine looduslik koht, asub 28 m kõrgune vaatetorn, kust selge ilmaga paistavad isegi Kuremäe kloostri tornid ja Peipsi järv. Kes soovib võib üles ronida.

Järgmisena külastame Iisaku kirikut ning käime söömas.

Pärast lõunat teeme ekskursiooni Iisaku muuseumis. Esimese korruse peasaali väljapanek tutvustab Ida-Virumaa ja Iisaku ümbruskonna ajalugu, samuti rekonstruktsiooni 1950.a. väljakaevamistel leitud ühelt 13. saj lõpu või 14 saj algul maetud vadjalanna kääpast. Talutoa ekspositsioon esitab Iisaku piirkonna elanike töö- ja olmekultuuri. Rehenurgas ja aidas on välja pandud tööriistad. Kööginurga riiulitel näeme toidunõusid, seinal perenaise tikitud õpetussõnadega seinavaip. Tagatoas eksponeeritud sajandivahetuse talude olmet iseloomustavad tisleri valmistatud mööbel. Meistrite toas on eraldi esindatud rätsepa, kingsepa, sepa ja tisleri töönurk. Veel on klassituba, õpetaja korter, tuletõrjetuba ja loodusetuba, mille ekspositsioon annab ülevaate Alutaguse metsades elavatest ulukitest ja lindudest ning Peipsi järves elavatest kaladest.

Külastame ka Iisaku looduskeskust. Looduskeskus avati 2013. aastal. Energiasäästlikul keskusel on mätaskatus, lisaks elektrivõrgule kasutatakse päikese- ja tuuleenergiat. Maasoojuspump kütab ja varustab hoonet sooja veega. Keskusel on prügijaam ja kompostkast.
Seejärel teeme ekskursiooni Illuka mõisas. Illuka mõis rajati 1657. aastal, mõisahäärber praegusel kujul valmis 1888. aastal ja rajati mõisahärrade Dieckhofide poolt. Praegu on mõisas põhikool. Päeva lõpuks teeme ekskursiooni Eestis ainukesena tegutsevas vene-õigeusu nunnakloostris – Kuremäe (Pühtitsa Jumalaema Uinumise) kloostris. Klooster on rajatud 1891. a. rajatud Eestis ainuke tegutsev vene-õigeusu nunnaklooster.

Reis toimub 2020a.

1

7:00 Väljumine

 Sõidame Rakverest välja
2

8:30-10:00: Iisaku

Kotka matkarada
3

10:00-10:30: Iisaku

Iisaku vaatetorn
4

10:30-11:00: Iisaku

Iisaku kirik
5

11:00-12:15: Iisaku

Iisaku muuseum – looduskeskus
6

12:15-13:30: Looduskeskus

Looduskeskus – muuseum
7

13:30-14:15: Lõuna

Lõunasöök Tello Pagaris
8

17:00-18:00: Illuka

Illuka mõis
9

18:00-19:00: Kuremäe

Kuremäe klooster
10

20:30: Rakvere

Tagasi Rakveres