Reisid 2021

NB! Broneering kehtib, kui olete saanud kinnituse Reisikorraldajalt Rändtigu e-posti või telefoni teel.
Palume reisi broneerimisel sisestada õige e-posti aadress või telefoni number.

Kuimetsa karstiala ja Mahtra sõja mälestuspaigad

Kuimetsa karstiala ehk Iida urked on üks Eesti suurimaid karstialasid. Matkaraja pikkus on 1,5 km. Parim aeg karstialal matkamiseks on varakevadel aprillis, kui urked pole peitunud rohu sisse, kuulda on vee solinat maa all ja võimalik näha maa alla kaduvat jõge.

Keila-Joa Loss, Arvo Pärdi muuseum ja Kumna mõis(Tallinnast) – 10.Juuni

Alustame ekskursiooniga uhkes neogooti stiilis Keila-Joa lossis, imetleme ka Keila-Juga. Seejärel käime lõunat söömas. Pärast lõunat teeme ekskursiooni Arvo Pärdi Keskuse uues majas ja vaatame filmi Arvo Pärdi elust. Lõpuks külastame klassitsistlikku, valgete sammastega Kumna mõisa.

Rakvere Kreisilaat – kodukohvikud ja Araabia bazaar

Linna päevaga tähistatakse Rakvere linna sünnipäeva. Päev on täis erinevaid kultuuriprogramme linna eri kohtades, laadamelu, näitusi, üllatusi jpm. Päeva südameks on Pika tänava käsitöölaat, kirev kultuurikava, idamaade bažaar, kodukohvikud ja palju muud huvitavat.

Keila-Joa Loss, Arvo Pärdi muuseum ja Kumna mõis(Tallinnast) – 20.Juuni

Alustame ekskursiooniga uhkes neogooti stiilis Keila-Joa lossis, imetleme ka Keila-Juga. Seejärel käime lõunat söömas. Pärast lõunat teeme ekskursiooni Arvo Pärdi Keskuse uues majas ja vaatame filmi Arvo Pärdi elust. Lõpuks külastame klassitsistlikku, valgete sammastega Kumna mõisa.

Saaremaa ja Muhumaa (Rakverest)

Käime Juhan Smuuli sünnitalus, uudistame Laasu talu eksootilisi elanikke, vaatame Maasilinna varemeid, Karja kirikut, Angla tuulikuid, Panga panka, Salme muinaslaevu, käime Sõrve sääre tipus tuletornis ja lõpetame Kuressaare piiskopilinnuse ekskursiooniga."

Läti lossid Rundale, Bauska Jelgava jt. (Tal-Prn)

Teeme ekskursiooni Bauska kindluses ja Baltimaade suurimas ning kauneimas barokklossis – Rundales. Teisel päeval külastame Mežotne paleed, Eleja mõisa parki ning Lielplatone mõisa. Tutvume Jelgava lossi ja Kuramaa hertsogite hauakambriga. Käime St. Trinity kiriku tornis.

Palanga – Niida – Klaipeda 3 päeva (Rakverest)

Käime Palanga merevaigumuuseumis, teeme Klaipeda linnaekskursiooni, käime meremuuseumis ja teeme ekskursiooni Niida poolsaarel. Kõik sissepääsud, ja toitlustus kolmkorda päevas on hinnas. Reis toimub 2021

Veini- ja kultuurireis Gruusias koos Batumiga

Tbilisi – Kakheti piirkond – Badbe kloostri kompleks – Signhagi – Marani museum Rtveli festival – võimalus korjata ise viinamarju ja neist mahla pressida– Töötuba – Gruusia rahvustoitude valmistamine - Grami kindlus... Reis toimub 2021

Gruusia 11-päevane seiklusreis väikesele grupile kultuur – loodus ja veinid (ökoturismi reis)

See reis on eriline selle poolest, et toimub väikese grupiga – kuni 15 inimest, mistõttu saame süüa ja elada väikestes turismitaludes ja pererestoranides, saame näha tõelist Gruusiat, õppida tundma kohalikku kultuuri, traditsioone ja muidugi kööki. Aga loomulikult näeme kogu Gruusia kõiki olulisi vaatamisväärsusi ja mitmekülgset loodust. Reis toimub 2021
Suvi 2021

Pärnu – Audru – Tõstamaa ekskursioon

Jõuame Pärnusse Endla teatri juurde (tasuta parkimine 3h). Jalgsi linnaekskursioon ca 1h (Vallikäär, Tallinna värav, kesklinn) Teeme söögipaus.

Lääne-Lahemaa

Külastame Näkiallika tööriistamuuseum-sepikoda ja Soomepoiste ajaloo- ja õpituba. Sööme lõunat, käime Iisaka lambakasvatus- ja käsitöötalus, teeme ekskursiooni Kolga mõisas.

Türgi – Mustamere piirkond

Külastame Türgi Musta mere poolset osa Käime safranipealinnas Safranbolus, matkame koos kohaliku giidiga kaunis mägises looduses rahvusparkides, kus naudime mägede, järvede ja koskede ilu ning väikseid maalilisi külasid. Loe rohkem...